Educatürk Yükseköğretim Fuarlarında ETÜ'ye Yoğun İlgi

Yarınları Birlikte Şekillendirelim" sloganıyla yola çıkarak eğitim alanına güçlü bir giriş yapan ETÜ, EDUCATURK tarafından düzenlenen ‘’Yükseköğretim Günleri’’ fuarında gençlerle buluşmaya devam ediyor.

13 Kasım 2012 - 12:34 - Güncelleme: 13 Kasım 2012 - 12:36

Türkiye'nin eğitim alanında düzenlenen en büyük ve tek uluslararası fuarı olan EDUCATURK her seviyeden eğitim ve kariyer imkânı arayan öğrenci, mezun ve velileri tek bir platformda buluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda 18-19 Ekim tarihlerinde Kocaeli Yükseköğretim Günleri Fuarına katılan ETÜ 8-9 Kasım tarihleri arasında da Bursa’da düzenlenen Yükseköğretim Günleri fuarına katıldı.
Bursa’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Educaturk Yüksek Öğretim Günleri, Merinos AKKM Fuar Alanı’nda Bursa ve çevre illerdeki öğrenci ve velilere kapılarını açtı. Girişin ücretsiz olduğu Educaturk Yüksek Öğretim Günleri’nde, öğrenciler üniversitemizin standına yoğun ilgi gösterdi. Erzurum ve ETÜ’nün tanıtımının yapıldığı standımızda akademisyenlerimiz öğrencilerle buluştu.
Türkiye'de ekonomi, endüstri, teknik ve sosyal alanlarda hizmet veren kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu, yüksek nitelikli insan gücünü yetiştirmek bu alanlar başta olmak üzere farklı mesleki alanlardaki istihdam sorunlarını çözmek için konusunda uzman, liderlik vasıflarına haiz, iyi eğitimli elemanların yetişmesini sağlamayı amaçlayan üniversitemiz fuar boyunca kariyerine doğru yön vermek isteyen gençlere yenilikçi eğitim sistemi, geleceğin mesleklerinden oluşan müfredatı ve eğitim alanındaki yenilikçi çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Merinos fuar alanında ETÜ dışında Hitit, Üsküdar, İzmir, Özyeğin, Doğu Akdeniz, İstanbul Ticaret, Süleyman Demirel, Bursa Teknik, Gedik, Kemerburgaz, Lefke Avrupa, İstanbul Gelişim, Uluslararası Saraybosna, Yeditepe, Maltepe, Kadir Has, Yeni Yüzyıl, Okan, Uluslararası Kıbrıs, Beykent, , İstanbul Şehir, Arel, Bahçeşehir, Uludağ, Nişantaşı, Çankaya ve Işık üniversitelerinin yanı sıra TRT ve Murat Eğitim Kurumlarının stantları yer aldı.
ETÜ 15-16 kasım tarihlerinde Ankara Educaturk Yüksek Öğretim Günleri fuarına da katılacak.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum