Kadın Çiftçilere Süt Sığırcılığı Eğitim Projesi

Erzurum Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Erzurum İl Özel İdaresine sunulan “Kadın Çiftçilere Süt Sığırcılığı Eğitim Projesi”

15 Kasım 2012 - 13:18 - Güncelleme: 15 Kasım 2012 - 13:21

PASİNLER’DE KADIN ÇİFTÇİLERE YÖNELİK SÜT SIĞIRCILIĞI EĞİTİM PROJESİ
Erzurum Tarım İl Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Erzurum İl Özel İdaresine sunulan “Kadın Çiftçilere Süt Sığırcılığı Eğitim Projesi” kapsamında çiftçilere süt sağım makinesi dağıtıldı.
Erzurum’un Pasinler İlçesine bağlı Yayladağ köyünde düzenlenen eğitimlere katılan 33 bayan çiftçiye verilen eğitimlerde başta sağım ve sağım teknikleri, hayvan sağlığı, hayvan bakım ve besleme, hijyen, olmak üzere tarımla ilgili birçok konuda bilgi verildi.
Erzurum İl Özel İdaresince desteklenen bu proje sayesinde eğitimlere 3 gün süre ile katılanlar arasında kura çekilerek süt sağım makinesi verildi. Proje kapsamında aileler açısından işgücü ve zaman tasarrufu, hayvancılık ve üretim açısından ise hayvan refahı ile birlikte kaliteli ve sağlıklı süt sağımı hedefleniyor.
Erzurum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Erdurmuş'un da katıldığı makine dağıtımı programında proje gereği 33 kursiyer bayan arasından 17”sine süt sağım makinesi dağıtıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum