Erzurum'daki Gerginlik Sona Erdi

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan gerginlik, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız’ın müdahalesiyle sona erdi.Kampüs içerisinde BDP’li bir grup öğrencinin...

03 Aralık 2012 - 20:22 - Güncelleme: 04 Aralık 2012 - 23:41

Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan gerginlik, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız’ın müdahalesiyle sona erdi.

Kampüs içerisinde BDP’li bir grup öğrencinin yaptığı açıklamanın ardından ülkücü öğrencilerin tepkisi üzerine başlayan olaylar, akşam saatlerinde sokağa taştı. Taşlı, sopalı ve bıçaklı kavgada 10 öğrenci ve 5 güvenlik görevlisi yaralandı. Polisin müdahale etmekte zorlandığı olaylar kısa sürede şehrin geneline yayıldı. Eğitim Fakültesi kampüsünün bulunduğu Yoncalık Caddesini trafiğe kapatan polis grupları dağıtmaya çalıştı. Bu sırada BDP binası önünde toplanan yaklaşık 100 kişilik grup ile şehirden gelen ülkücü grup Emniyet Müdürünün müdahalesi sonucu dağıtıldı. BDP İl Başkanı Rıza Güler ve BDP’li İl Genel Meclisi Üyesi Yavuz Karabudak ile görüşen Emniyet Müdürü Yıldız, kalabalığın dağılmasını istedi. Gruba sert uyarılarda bulunan Emniyet Müdürü Yıldız, provokasyonlara gelinmemesini istedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum