Son Şehit İçin Sekreter Odası Boşaltıldı

Türkiye’nin en fazla şehit veren 3’ncü ili olan Erzurum’da, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in fotoğrafını asacak yer kalmayınca sekreter...

17 Kasım 2012 - 14:16 - Güncelleme: 17 Kasım 2012 - 17:40

Türkiye’nin en fazla şehit veren 3’ncü ili olan Erzurum’da, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in fotoğrafını asacak yer kalmayınca sekreter odası boşaltıldı.

Erzurum Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin panolarında yer kalmayınca derneğin sekretaryası boşaltılarak, 'şehit albümü' yapılması kararlaştırıldı. Siirt'in Pervari ilçesinde geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen helikopter kazasında şehit olan 17 askerden biri olan Erzurumlu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in fotoğrafını asmak için yer kalmayınca Gez Mahallesi'nde Özünal Apartmanı’nın 1. katında bulunan Erzurum Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nde yeni bir oda hazırlanmasına karar verildi. Erzurum'un 429'ncu şehidi olan Güneş'in fotoğrafını asacakları yer olmadığını söyleyen Dernek Başkanı Hatem Tetik, "Sekreter odasına da, şehit askerlerimizin fotoğraflarını asmaktan başka çaremiz yok" diye konuştu.

Derneği kurdukları 1997 yılında sadece Kıbrıs şehitleri de dahil olmak üzere Erzurumlu 178 şehit bulunduğunu anlatan Tetik, "Derneğimizi kurup, 90 metrekarelik dernek binasının önce koridorunu şehitlerimizin resimleriyle süsledik. Sonrasında her yeni şehidimizin fotoğraflarını koyduk. Koridor tamamen dolduktan sonra yönetim odasına resimler asmaya başladık. Bugün şehit sayımız 22'si polis, 55'i de sivil vatandaş olmak üzere 429'a ulaştı. Son şehidimiz Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş'in resmini asacak yerimiz kalmadı. Derneğimizin sadece sekreter odası boştu, yeni fotoğrafları da oraya asma kararı aldık. İnşallah oraya sadece son şehidimizin resmini asarız, başka da şehit acısı yaşamayız" dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum