Erdoğan: Kadına şiddet uygulayanlar Nazi ruhu, faşist ruh taşıyor

Kütahya'nın Simav ilçesinde, TOKİ tarafından yaptırılan 928 konut ile sosyal donatıların açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kadına şiddet olmaz. Bunu yapanlar ya cehaletlerinden yapıyorlar ya da Nazi ruhu, faşist ruh...

25 Kasım 2012 - 17:30 - Güncelleme: 25 Kasım 2012 - 18:49

Kütahya'nın Simav ilçesinde, TOKİ tarafından yaptırılan 928 konut ile sosyal donatıların açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kadına şiddet olmaz. Bunu yapanlar ya cehaletlerinden yapıyorlar ya da Nazi ruhu, faşist ruh taşıyorlar. Özellikle inançlı dindar bir insanın yapması asla mümkün değil. Yapıyorsa o da zalimdir." dedi.

        Erdoğan, Zafer Havalimanı'nın açılışını yaptıktan sonra Simav'a geldi. Daha sonra toplu açılış töreninin yapılacağı Hükümet Konağı'nın önüne geçen Erdoğan'a; Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Su ve Orman İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım eşlik etti. Törende bir konuşma yapan Erdoğan, 2011 yılında Simav'da meydana gelen depremin hemen ardından yaraları sarmak için koştuklarını söyledi.

        Depremin ardından 6 ay içinde Simav'ı yapacaklarını söylediğini hatırlatan Erdoğan, "Belki birileri bize inanmadı ama biz sözümüzde durduk. 6 ayda Simav'ın çehresi değişmeye başladı. Aradan geçen 1,5 yıllık sürede deprem öncesinden daha modern bir hüviyet kazandırmak için çok önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Bugün TOKİ tarafından imar edilen 928 konut ile sosyal donatlarının açılışlarını yapıyoruz. Bu konutların hayırlı olmasını diliyor, içerisinde oturacak vatandaşlarımıza rahat, huzurlu ve sağlıklı bir hayat temenni ediyorum." dedi.

        "KADINA ŞİDDETİ İNANÇLI İNSAN DA YAPIYORSA ZALİMDİR"

        Kadınlara şiddetle ilgili yeni adımlar attıklarını vurgulayan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Sizleri karşımda, siz anneleri görünce Haymaanayı hatırlıyorum. Onun için geleceği emin adımlarla yürüyeceğiz. Bugün kadınlara şiddetle ilgili yeni adımların atıldığı bir gün. Biz kadına şiddeti kesinlikle AK Parti iktidarı, lanetliyor ve kınıyoruz. Biliyorsunuz, bununla ilgili anayasal düzenlemeleri yaptık. Bizden önce gelen iktidarlar bunları yapmadı, bunların semtine bile uğramadı. Hani bunların kadına saygısı vardı. Niye bunlar yapmadı da biz yaptık. Çünkü bizim inancımızda kadının konumu farklı, çünkü cennet annelerin ayağı altında. Babaların ayağı altında değil. O annelerin ayaklarının altı öpülür. Onlara şiddet olmaz. Bunu yapanlar ya cehaletlerinden yapıyorlar ya da Nazi ruhu, faşist ruh taşıyorlar. Özellikle inançlı dindar bir insanın yapması asla mümkün değil. Yapıyorsa o da zalimdir." şeklinde konuştu.

        Konuşmasının ardından, Erdoğan ve beraberindekiler, açılış kurdelesini keserek toplu açılışı gerçekleştirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum