Erzurum'un şampiyon atletleri döndü

10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Yarışlarına Erzurumlu atletler damga vurdu.

13 Kasım 2012 - 16:25 - Güncelleme: 13 Kasım 2012 - 16:28

Türkiye Atletizm Federasyonu Faaliyet Programı’nda yer alan ve hafta sonunda Ankara’da yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Yarışlarına Erzurumlu atletler damga vurdu.
İl Temsilcisi Zeyit Palabıyık ile Antrenörler Nihat Bayburt, Yavuz Bayram, Orhan Güngör ve Ali Haydar Kanber yönetiminde 28 sporcu ile Ankara’ya giden Erzurum Genç Erkeklerde ve Yıldız Erkeklerde takım halinde şampiyon oldu.
Erzurumlu atletlerden Enis Korkmaz Genç erkeklerde altın madalya kazanırken, Yıldız Erkeklerde de Abdulkadir Çelik altın madalyanın sahibi oldu. Küçük erkeklerde Mehmet Karabağ ile Üniversiteli büyük erkeklerde de Yusuf Alıcı 3. olarak bronz madalya elde etti. Antrenör Yavuz Bayram, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Kros Yarışlarında Türkiye’nin değişik illerinden Bin 500-2000 dolayında atletin yarıştığını belirterek, böylesi geniş katılımlı ve sezonun ilk önemli başlangıç yarışı olan Atatürk Koşusunda başarılı sonuçlara imza atmaktan gurur duyduklarını söyledi.
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’da başarılı sporcuları ve atletizm antrenörleri ile il temsilcisi Zeyit Palabıyık’ı kutladı. Çintimar, “Atletizmde başarılı sonuçlara imza atmaktan büyük bir mutluluk duydum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum