Aile bireyleri tanış olacak

Sosyal medya uygulamaları çöktü, internetde de zaman zaman kesintiler yaşanıyor.

Aile bireyleri tanış olacak
04 Ekim 2021 - 21:46 - Güncelleme: 04 Ekim 2021 - 21:56
Sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram’ın yanı sıra WhatsApp’a da erişim sağlanamıyor. Söz konusu uygulamaların aynı altyapıyı paylaştıkları öğrenildi.

İnternet kullanıcıları, aynı çatı altında faaliyet gösteren WhatsApp, Facebook ve Instagram’a girmekte sorun yaşarken, dünya çapında erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” adlı internet sitesine kullanıcılar tarafından çok sayıda hata bildirimi gönderildi.

Yaşanan erişim sorunuyla ilgili WhatsApp’tan yapılan ilk açıklamada, “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” denildi.

Çökmeyle ilgili Facebook ve Instagram’dan da açıklama geldi. Facebook, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” denildi.

Instagram da paylaştığı mesajda “Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız” ifadelerine yer verildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan da, uygulamalar arasında tek çalışan Twitter’dan konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olduğunu, global kaynaklı sorundan Türkiye'deki kullanıcılar da kısmen etkilendiğini bildirdi.

Bu arada, Erzurum'daki internet bağlantısında da zaman zaman kopuklar yaşanıyor.

Gerek sosyal medya uygulamalarındaki sorun gerekse internetde yaşanan kesintiler üzerine evlerde de cep telefonları adeta dinlenmeye alındı, bireyler bir nebze sohbet imkanı buldu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum