Başkanlar mazbatalarını aldılar

Erzurum Büyükşehir, Yakutiye ve Aziziye Belediye Başkanları mazbatalarını aldı.

Başkanlar mazbatalarını aldılar
04 Nisan 2024 - 16:11
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar ve Palandöken Belediye Başkanı Muhammed Sunar mazbatalarını aldılar.

Düzenlenen törende il ve ilçe seçim müdürleri belediye başkanlarına mazbatalarını takdim etti.

Tören sonrası ise adliye binası önünde gazetecilere açıklama yapıldı. AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, burada yaptığı konuşmada, "Bu seçimde büyükşehirler arasında ikinci, bütün iller arasında ise üçüncü sıradayız. Desteklerinizden dolayı herkese teşekkür ederiz. Bu seçimde Cumhur İttifakı olarak hep birlikte çok iyi çalıştık" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen da konuşmasında, demokrasilerde yarışların ve halkın iradesinin söz konusu olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Erzurum'da halkımız kararını verdi. Erzurum tarihinde bir ilk, ilk kez üçüncü dönemi bizlere tevdi etti. İnşallah biz de halkımızın bu güzel teveccühünü en iyi şekilde değerlendirerek beklentilere ve isteklere cevap verebilmenin gayreti içerisinde olacağız. Seçim dolayısıyla bilmeyerek ve istemeyerek kalplerini kırdığımız vatandaşlarımız olabilir, onlardan haklarını helal etmelerini istiyorum. Seçim döneminde vatandaşlarımızın taleplerini almıştık, bu doğrultuda hizmetlere devam edeceğiz. Bu dönem hizmetlerin en önemli kısımlarından birisi olarak sosyal belediyeciliği artırarak devam ettireceğiz. Dar gelirli, emekli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı göz ardı etmeden tüm halkımızı kucaklayacağız.” 

AK Parti İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu da seçimlerde Cumhur İttifakı olarak kentteki 20 ilçeden 11'ini aldıklarını, büyükşehirler arasında ise Türkiye'de ikinci, 81 il arasında ise üçüncü olarak tamamladıklarını ve yeni dönemde ayrım yapmadan hizmet götürmeye devam edeceklerini söyledi.

MHP İl Başkanı Adem Yurdagül ise Erzurum'da seçimin, büyükşehir ve 11 ilçede ittifak adayı belediye başkanlarının kazanımıyla sonuçlandığını, bu saatten sonra kentte ayrışmadan, ötekileştirmeden, kendilerine oy veren ya da vermeyen herkesi baş tacı yapıp hizmet için mücadele edeceklerini bildirdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum