Diamond Tema için yakalama kararı

Diamond Tema için yakalama kararı
18 Haziran 2024 - 23:47
alo25 (Burak Tuğtağ) - Hazreti Muhammed ile ilgili ifadeleri nedeniyle hakkında soruşturma açılan Diamond Tema için yakalama kararı çıkarıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sosyal medyada paylaşılan video içeriğinde kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan Diamond Tema hakkında resen soruşturma başlatıldığını hatırlattı ve şüpheli bu şahsın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarıldığını söyledi.

Tunç, "İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez" dedi.

Bakan Tunç, Tunç, kararı sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

"Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme' suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamant Tema'nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır."
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum