Erzurum Büyükşehir'den toplu açılış

Erzurum Büyükşehir'den toplu açılış
25 Temmuz 2023 - 16:33
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, kentin gelişim ve değişimi için ortaya koyduğu projelerin tek tek açılışını yapıyor.

Erzurum Kongresi’nin 104. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen programda Mumcu 2. Etap, Veyisefendi 2. Etap, Tortum Ticari Alanlar ve Konutların Anahtar Teslimi, Dağ Mahallesi Millet Bahçesi ve Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi’nin toplu açılışları yapıldı.

Havuzbaşı Kent Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Malumlarınız bugün 23 Temmuz Erzurum Kongresi'nin 104. yıl dönümü… Yani milli mücadele hareketinin tarihi dönüm noktası ve milli hâkimiyet fikrinin yanında milli birlik ve beraberliğimizin vatan sathına yayıldığı gün bugün… Bu anlamda bu tarihi günde şehrimizin değişim ve dönüşümüne tanık olan siz değerli konuklarla beraber bu açılışları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yatırımların 1.5 milyar seviyesinde olduğunu ifade eden Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Tabii belediye olarak göreve başladığımız ilk andan itibaren ne söylediysek hepsine yerine getirdik. Bir yandan köylerimizin yolunu, suyunu, kanalını, su depolarını ve arıtma tesislerini yaptık diğer yandan da ilçelerimizde alt ve üstyapı, peyzaj, çevre düzenleme, sokak sağlıklaştırma gibi projeleri tek tek hayata geçirdik. Eser ve hizmet siyasetimiz gereği yaptığımız 247 konut ve işyerinin, 30 dönümlük Dağ Mahallemizde yaptığımız Millet Bahçemizin ve ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Havalimanından gelirken çok önem verdiğiniz bir proje var. Fuar merkezimizin yan tarafından Ilıca yoluna bir bağlantı yolu yapıyoruz. O yol bittiği zaman Terminal Caddesi’nde yaşadığımız trafik sıkıntısını inşallah çözmüş olacağız.  Böylelikle çok önemli bir ulaşım aksı da devreye girmiş olacak.”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Elif kırmızı kaya
    10 ay önce
    Bi kere dağ mahalleli olarak anahtar teslim olayını yaşamadık mağdur edildik bizlere yapılan evler bitti ve boş bir şekilde bekliyor ve biz riskli evlerimizde halen daha oturuyoruz cimlere msj atıyoruz sesimizi duyan yok çevre şehircilik bakanlığını arıyoruz ilgilenen yok bu adaletmi bize psikolojik şiddet uygulanıyor yazıklar olsun hepinize ve yalanlariniza