Erzurumspor FK'da kongre kararı; 15 Haziran...

Başkan Dal, aday olmayacağını şimdiden duyurdu.

Erzurumspor FK'da kongre kararı; 15 Haziran...
30 Mayıs 2023 - 23:22
Erzurumspor FK Başkanı Ahmet Dal, 15 Haziran tarihinde olağan genel kurula gitme kararı alındığı açıklandı.

Dal, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, zorlu sezon değerlendirmesi yaptı, kulübün mevcut mali durumunu aktardı ve yönetim olarak genel kurul kararı aldıklarını açıkladı. 

Transfer yasağına engel 90 milyon TL borcun yanı sıra 60 milyon tutarında genel borç bulunduğunu belirten Başkan Dal, total olarak kulübün 150 milyon TL borcu bulunduğunu açıkladı.  

Sezonun mali problemlerin yanı sıra, asrın felaketi deprem nedeniyle zor bir süreçten geçtiğini anlatan Başkan Dal, yaşanan bu olumsuzluklara rağmen ligde kaldıkları için mutlu olduklarını ancak Erzurumspor Futbol Kulübü'nün yerinin Süper Lig olduğunu dile getirdi.

Kulübün çok zor şartlarda bir sezon geride bıraktığını ve pekçok olumsuzluklara rağmen ligde kalmayı başardıklarını anlatan Başkan Dal, gemiyi limana yanaştırdıklarını ve yeni yönetim için en önemli sorunların ekonomik durum ve stadyum gerçeği olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıl alt yapıdan 18 futbolcuyu A takıma dahil ettiklerini söyleyen Başkan Ahmet Dal, bu zor sezonda büyük bir mücadele ortaya koyan teknik heyetten futbolcusuna, personeline ve takıma özellikle deplasmanlarda ciddi destek veren herkese teşekkür etti.
 
Dal, kulübe ve takıma ciddi desketleri olan özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, iş insanları İskender Düzgün ve Murat Şahsuvaroğlu'na ayrıca müteşekkir olduklarını ifade etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum