ETÜ'lü Fatma'dan altın madalya

ETÜ'lü Fatma'dan altın madalya
24 Ocak 2024 - 14:32
Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yüksek lisans öğrencisi Fatma İrşat Yılmaz, Artistik Buz Pateni branşında tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalya kazandı.

Masterlar Dünya Kış Oyunları'nda ülkemizi temsil eden Erzurum Teknik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği yüksek lisans öğrencisi Fatma İrşat Yılmaz, Artistik Buz Pateni branşında tüm rakiplerini geride bırakarak altın madalyaya ulaştı.

İtalya’da düzenlenen Lombardia Adult B2W Dünya Kış Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil eden milli sporcu Fatma İrşat Yılmaz, 24 farklı ülkeden çok sayıda sporcunun hünerlerini sergilediği Buz Pateni branşında 31.01 puan alarak adını zirveye yazdırdı.

Milli sporcuyu makamında ağırlayarak tebrik eden ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, şunları söyledi:  “Fatma, 2023’te Avrupa Artistik Buz Pateni Şampiyonasında, bronz madalyayı kazandırmıştı. Bu yıl ise Olimpiyatlarda mücadele eden öğrencimiz altın madalya kazanarak bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşı’mızı tüm dünyaya dinletti. Elde ettiği başarıyla ülkemize, şehrimize ve üniversitemize büyük bir gurur yaşattı. Kendisini bir kez daha gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum