Taşmağazalar kuyumcusu bayramda soyuldu

Kuyumcular Çarşısı’nda  bir işyerinden 23 kilogram altın çalındı

Taşmağazalar kuyumcusu bayramda soyuldu
25 Nisan 2023 - 15:08
Taşmağazalar Kuyumcular Çarşısı’nda  bir işyerinden 23 kilogram altın çalındı. 

İşyeri sahibi Gürbüz Payveren, Ramazan Bayramı dolayısıyla arife günü akşam saatlerinde dükkânını kapatarak evine gitti. Bayramda üç gün boyunca kapalı olan dükkânını dün sabah saatlerinde açmaya gelen Payveren, kepengin açılmadığını gördü. Elektriğin olmadığını anlayan Payveren, kepengi eliyle açtıktan sonra şok eden manzarayla karşılaştı. Üç gün önce bütün rafların dolu olduğu dükkânından geriye hiçbir şey kalmamıştı. 

Hilti ile duvarı delmişler

Ziynet eşyaları küpe, künye ve burma bileziklerin olduğu yaklaşık 23 kilo altın hırsız veya hırsızlar tarafından çalındığı belirlendi. Soyulduğunu anlayan işyeri sahibi hemen esnaf arkadaşlarına haber verdi. Soyulan dükkânın solundaki işyerinin sahibi de atölyesine girince gerçeği fark etti. Hırsız veya hırsızlar Taşmağazalar Kuyumcular Çarşısı’nın arka sokağında bulunan atölyeden içeriye girmişti. Yandaki atölyenin içine giren hırsız veya hırsızların hiltiyle 40 santimetre büyüklüğünde bir oyuk açtığı tespit edildi. Buradan Payveren’in işyerinin çatı katına inen hırsız veya hırsızlar kuyumcunun raflarını tamamen boşalttı. Dükkânda bulunan kasayı da açmaya çalışan hırsızlar başarılı olamadı. Güvenlik kamerası bulunan kuyumcuda kayıt cihazı da yerinden sökülerek çalındığı fark edildi.

Çalınan altınların değeri 28 milyon 428 bin lira

Olay yerine gelen Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Olay Yeri İnceleme ekipleri, her iki işyerinde de incelemede bulundu. Parmak izi incelemesi yapan ekipler, çok sayıda bulguyu da delil torbalarıyla teslim aldı. Güvenlik kamerası kaydı için civardaki işyerlerini tek tek inceleyen ekipler, hırsızlardan geriye bir iz aradı. Olayla ilgili soruşturma başlatan hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsız veya hırsızları her yerde arıyor. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum