Türk gençlerinden Türk Birliği'ne selam var...

Türk gençlerinden Türk Birliği'ne selam var...
17 Nisan 2023 - 02:22
Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Türk  Aksakkalları Birliği'nin (TAİB) Gençlik Teşkilatı gençlere yönelik aktif faaliyetleriyle dikkat çekiyor.
Bakü'de öğrencileri müze gezisine ve tarihi mekânlar tanıtmak amacıyla yola çıkan  TAİB gençleri  devamında ise ücretsiz eğitimler vererek diğer Sivil Toplum Kuruluşları'na örnek teşkil etmeye başladı.
 Gençleri en son üzerlerinde Türk devletlerinin bayraklarını sırtlarına sararak  tüm Türk Dünyası'ndaki gençlere selam yolladılar.
Bunun üzerine gençler Bakü'de bulunan "Dede Korkut" parkında buluşarak   ilginç bir gösteriye de  imza attılar. 
Buradaki kompozisyon ise 7 üniversite öğrencisinin 7 Türk devletinin bayrakları ile  "Türk Birliği"ni yaşatmasıydı. TAİB gençlerinin bu gösterisi sosyal medyada büyük ilgi çekti.
Sosyal medya da en üst sıralarda yer alan 
Türk gençlerinin bu bu girişimini Türk dünyasında da sevinçle  karşılandı. TAİB yönetiminde yer alan aksakkalar ise  birliğin gençleriyle gurur duyduklarını açıkladı.
Ülkenin sosyal ve siyasi hayatındaki tüm etkinliklerde aktif olan TAİB Gençlik Teşkilatı geçtiğimiz günlerde  Laçin-Hankendi yolunda gerçekleştirilen uzun soluklu eylemin de aktif katılımcıları olduğu vurgulandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum