Ünsal: "Azerbaycan Zafer Bayramı Kutlu Olsun!"

Ünsal: "Azerbaycan Zafer Bayramı Kutlu Olsun!"
08 Kasım 2023 - 21:44
Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF) Genel Başkan Yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Azerbaycan'ın Zafer bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünsal, "Dağlık Karabağ’da destan yazarak Türk dünyasına zafer bayramı yaşatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev ve Azerbaycan ordusunu kutluyorum.”dedi.

"28 yıl işgal altında bulunan topraklardan Ermenilerin atılması büyük başarıdır" diyen Serdar Ünsal, ”Şimdi bu topraklara hasret Azerbaycan Türkleri evlerine dönüp yaşıyorlar. Bu zaferle Azerbaycan devleti ve ordusu dünyaya gücünü ispat etmiş Kafkaslar'da güçlü Azerbaycan devleti ve ordusu imajını vermiştir.”şeklinde konuştu.

Ermenilerin rahat durmayacağını belirten Ünsal, ”Ermeniler bu yenilginin acısını unutamayacaklardır. Güçlendikleri anda saldırabilirler. Bunun için Azerbaycan yaptığı bu savaşta edindiği tecrübeye dayanarak  eksiklerini gidermeli,daha güçlü modern silahlara sahip Azerbaycan ordusu yaratmalıdır.Tekrar Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev ve Azerbaycan ordusunu kutluyorum. Zafer topraklarını işgalden kurtaracağım diyen kahramanların olmuştur. Bugün Hankendi’nde bütün Karabağ da Hocalı da 3 renkli Azerbaycan bayrağı dalgalanıyor. Türk’ün zafer bayramı kutlu olsun.” dedi.

Ünsal şunları kaydetti. ”Iğdır ovasından,oğuz yurdu yeşil Iğdır dan Karabağ’da kahramanlık destanı yazan Azerbaycan ordusuna selam olsun.
30 yıldır hasret kaldıkları Karabağ topraklarına kavuşan Azerbaycan Türklerine selam olsun. Cennet Türkiyem"den ,Azerbaycan’a bütün Türk Turan ellerine, selam olsun.Tanrı Türk’e yar ve yardımcı olsun.
Bugün 44 gün süren savaştan zaferle çıkan 30 yıllık Ermeni işgaline son veren, destan yazarak karabağda zafer kazanan turan ordusunun bayram günüdür.
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." diyerek Allahu Ekber sesleriyle Karabağ’ı inleten Ermenilerin yüreğine korku salarak, vatan topraklarını kanlarıyla sulayarak şehit olan Türk askerlerinin ruhlarının şad olduğu gündür. Bugün Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz, kederi bizim kederimizdir" ve Haydar Aliyev'in "bir millet, iki devlet" sözlerinin gerçekleştiği, Mehmet Emin Resulzade' nin ”Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez" dediği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve İlham Aliyev’in dosta güven, düşmana korku saldığı ve Turan’a ilk adımın atıldığı gündür..”

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum