Vedat Refayeli

Vedat Refayeli


Alparslan Ceylan'a güvenoyu

27 Kasım 2014 - 16:00

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'nun mali genel kurulunda sürpriz yok. 140 delegenin iştirak ettiği mali genel kurulda Federasyon Başkanı Prof.Dr.Alparslan Ceylan'ın 2 yıllık çalışmaları ibra edildi, başkan ve yönetimine ittifakla 'güvenoyu' verildi.

Nenehatun Spor Kulübü'nün delegesi olarak başkanımız SYDV Müdürü Zekeriye Deniz ile birlikte Ankara İçkale Otel'de katıldığımız mali genel kurul, son derece sakin geçti. 'Mevcut yönetimden fevkalede rahatsızlık var. Genel Müdürlük mevcut yönetimden rahatsız. Yönetimin gelir, giderleri bra edilmeyecek' şeklinde dedkoduların aksine, son derece rahat bir genel kurula şahitlik ettik. Başta Erzurum olmak üzere Türkiye'nin değişik illerinden 140 delegenin katılımı ile gerçekleşen mali genel kurulda ibra gerçekleşirken, söylenenlerin aksine aleyhte tek bir oy dahi kullanılmadı. Spor Genel Müdürlüğü'nden müşahitlerin gözetiminde gerçekleşen kongrede, Federasyon'un 9 branşından biri olan Matrak'ın çıkartılması kararı da alındı. Federasyon Başkanı Prof.Dr.Alparslan Ceylan ve yönetiminin muhalefetine rağmen verilen bir takrir üzerine matrak'ın çıkarılması büyük dikkat çekti. Matrak artık müstakil bir spor olarak faaliet verecek. Genel kurulda ayrıca 12 Türk ülkesinde yapılan Gökbörü sporunun artık geleneksel sporrar bünyesinde aktif olarak yapılacağına karar verildi. 2013'de Kazakistan, 2014'de de Kırgızistan'da yapılan Gökbörü yarışlarının 2015 yında da Türkiye'de yapılacağının vurgulandığı genel kurulda 'Geleneksel Sporlar Tarihi Müzesi'nin de kurulmasına oy birliğiyle karar alındı. Müzede, orta asyadan günümüze kadar geleneksel sporların malzeme ve kıyafetleri sergilenecek.

Belki de birilerinin hevesini kursaklarında bırakan bu mali genel kurulda divan başkanlığını da Zekeriye Deniz yaptı. Toplantıdan sonra ibra ile derin bir oh çeken Prof.Dr.Alparslan Ceylan başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri Ayhan Buzlak, Yaşar Bayar ve Erzurum delegasyonu olarak hatıra fotoğrafı çektirdik.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum