Erzurum Valisi'nin altın madalyalı kanı...

Erzurum Valisi'nin altın madalyalı kanı...
19 Eylül 2023 - 15:57
Erzurum'un çiçeği burnunda Valisi Mustafa Çitçi, Kızılay'a 40'ıncı kez kan bağışında bulunmasıyla kurumun altın madalya ve beratı taktim edildi.

Kızılay Erzurum Şubesi Forum AVM'de kan bağışı programı yaptı.

Programa dahil olan Erzurum Valisi Mustafa Çitççi, forum doldurarak kan testlerini yaptırdı ve sedyeye uzandı.
Vatandaşlık görevini yerine getirmeye çalıştığını ifade eden Vali Çitçi, "Bütün vatandaşlarımızın Kızılay'a kan bağışında bulunmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı da insandır” dedi.

Kan verdikten sonra kısa bir açıklamada bulunan Vali Çiftçi, "Türk Kızılay’ına az önce kan bağışımı gerçekleştirmiş oldum. Siyasal Bilimler Fakültesi'nde başlamış olduğum kan bağışını bugün de halen daha devam ettiriyorum. Allah sağlık, sıhhat, afiyetler versin. İnşallah bundan sonra da kan bağışlarımı devam ettirmeyi planlıyorum. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın Kızılay'a kan bağışında bulunmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı da insandır, insandan başka da temin edilecek kaynağı yoktur. Dolayısıyla bütün vatandaşlarımız üzerine düşen vatandaşlık görevini yerine getirmesi halinde, Kızılay’ımızın da böylelikle kan sıkıntısının çözüleceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Vali Çitçi'nin Kızılay'a defalarca kan verdiğinin öğrenilmesiyle, Kızılay Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil, Vali Çifitçi'ye kurumun altın madalya ve beratını taktim etti.
Bozhalil, Vali Çiftçi'nin 40'ın kez kan bağışında bulunduğunu belirterek, "Kurumumuz 35 kez kan bağışında bulunanlara altın madalya ve berat veriyor. Genel Merkezimiz de Sayın Valimiz'in bu bağışıyla altın madalya ve barıtını taktim ettirdi." dedi.
 Bozhalil, AVM'deki uygulamada vatandaşların kan bağışında artış yaşandığını sözlerine ekledi.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum